ART / Watercolor paintings & Drawings / Tuschlavering 7569142
*
nr 756 9142
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Peter Dahl (b. 1934), "Mellanrummet", signed, 1975, 40, 5x32,
Tuschlavering , Peter Dahl (f. 1934), "Mellanrummet", signerad, 1975, 40, 5x32
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
Droit De Suite
Estimate:
2000
Sold:
SEK 1500
Auction date:
Monday April 30 2012
at 17:56:26
- Bid history
Time
Bidder
Bid
30/4 14:22:41
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller lavering peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschlavering vattenfärg
-
8144 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Farmors hus. Signe..//
Present: SEK 800
Auction ends
today
20 maj at 19:54
-
8303 LITOGRAPHS
2 pcs, Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Signerade e..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:27
*
Peter Dahl
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
nr 756 9142
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Peter Dahl (b. 1934), "Mellanrummet", signed, 1975, 40, 5x32,
Tuschlavering , Peter Dahl (f. 1934), "Mellanrummet", signerad, 1975, 40, 5x32
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 2000 |
Sold: | SEK 1500 |
Auction date: |
Monday April 30 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
30/4 14:22:41 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller lavering peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschlavering vattenfärg
-
8144 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Farmors hus. Signe..//
Present: SEK 800
Auction ends
today
20 maj at 19:54 -
8303 LITOGRAPHS
2 pcs, Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Signerade e..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:27